FALUN CUP 2016

Těžkým vstáváním to celé začalo. Plejeři z Moravy včetně svých rodičů vyráželi z Olomouce již ve 4 hodiny ráno. Úspěšně jsme se nalodili na palubu autobusu České kormidlo a jen jeden zapomenutý pas nám nadělal vrásky na čele. Jeden z tatínků však neváhal a vyrazil na stíhací jízdu, dohnal nás na 110 km D1, kde také přistoupil další člen týmu plejerů.

Další zastávkou byla Praha. Zatím, co my opouštěli hranice hlavního města, další stíhací jízdu započala posádka z Telče, která vyzvedla ještě horký pas.

Čekala nás dlouhá cesta přes Německo, tak jsme se vrhli na filmový marathon. Pixely, Harry Potter či Policejní akademie nám krátila čas strávený na německých dálnicích. Po těch si to pěkně frčela i posádka z Telče. Ta nás úspěšně dohnala na zastávce u Mc Donalds kousek za Berlínem. Plná posádka 40 plejerů, 11 rodičů, 2 trenérů a 2 řidičů si to tak v klidu mohla mířit do přístavu v Rostocku.

Projet německé dálnice i natankovat jsme stihli nad plán a tak jsme mohli jet o i 2 hodiny dřívějším trajektem. Tam jsme se rozdělili na týmy, ve kterých budeme hrát na turnaji. Jeden tým se šel fotit na palubu, druhý od Radima získával cenné informace k turnaji a pobytu ve Švédsku, třetí partu si vzal na starost Vojta a připravil pleerům program takový, aby se co nejvíce poznali. Dvouhodinová cesta do dánského Gedseru, tak proběhla velice rychle.

Tři hodiny na cestách po Dánsku jsme si zkrátili dalšími filmy. U dětí zvítězilo Rychle a zběsile. Do dalšího přístavního mětsa Helsigoru jsme přijeli po půl desáté a tak jsme se ve 22:00 mohli nalodit na druhý a poslední trajekt. Ten byl pouze půlhodinový, tak jen rychle na palubu, na záchod a zpátky do autobusu.

Jsme ve Švédsku. Teď je před námi více než 600 km, ale naštěstí přes noc. Tak dobrou noc a ráno budíček ve Falunu.

O 4 hodiny dříve než bylo v plánu jsme dorazili do Falunu. Hala krásně připravená, ale liduprázdná. Ve škole kde spíme zavřeno. Tak jsme si volný čas krátili dalším dílem Policejní akademie.

Poté procházka na halu, abychom znali cestu která nás každý den čeká a poznali, kde odpoledne vyzveme švédské soupeře. Po návratu jsme se rozdělili do tříd, ubytovali, dostali trička, dresy a lehce odpočinuli. 13:10 náš čeká ostrý start do turnaje týmy U13 a U15 se ve stejný čas postaví do cesty Švédům.

Proto bylo potřeba se pořádně připravit. Obléci se, aby nám to slušelo.

A rozběhat se, ať nám neuteče začátek.

Ukázalo se, že se není čeho bát a i čeští plejeři ukázali svou sílu. Oba týmy po půlce utkání prohrávali 0:1, ale nic nevzdali a soupeř nic jistého neměl. U13 ukázal, že nastřelené tyčky v první polovině jim ukázaly cestu, jak na to a vývoj utkání otočili. Vítězství 2:1. Na vedlejším hřišti zatím nejstarší naše kategorie prohrávala již 4:1, ale závěrečné 4 minuty přinesli nápor Čechů a konečnou remízu 4:4. Opravdu krásně odbojovaný závěr. To jsou naši plejeři. A děkujeme za podporu nejmladší kategorii, kterou zápasy čekají v podvečer.

Po zápasech na oběd. Mrkvička, zelný salátek a rizoto, ať máme sil do dalších zápasů.

Na nejmladší teprve zápasy čekaly a rovnou dva. Čekání však bylo unavující a mnohé zmohlo až ke spánku. V podvečer se šlo na to...

Hned od začátku byl patrný rozdíl mezi oběma týmy. My však zbraně nesložili a podařilo se nám vstřelit krásný gól, který v našich hlavách smazal všechny obdržené. S motivací se ještě zlepšit vyhlížíme další zápas.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu jen gólovou euforii jsme prožili hned dvakrát, když síť brány soupeře rozvlnil Kubík a Matty. Krásné góly, skvělá atmosféra za podpory rodičů a ostatních plejerů byla krásnou tečkou za prvním turnajovým dnem.

Po noci v autobuse konečně natáhneme nohy a jdeme načerpat energii na další den.

To musela být teda únava. Na nic jiného než na spánek sil nezbylo a tak jsme se všichni skvěle prospali.

Tedy jen ti nejstarší si museli přivstat, jelikož je již od 8:00 čekal zápas, ve které již i za podpory prostřední kategorii porazili svého soupeře 2:0 a za zmínku stojí především krásný gól zpoza soupeřovy branky.

Po zápase jsme společně všichni posnídali a vyhlíželi další utkání. To čekalo na kategorii U13. Opět švédský soupeř, který vypadal odhodlaně nás porazit. Nám se je však podařilo zaskočit úvodním gólem a nerozhodilo nás ani vyrovnání. Krásnou střelou z poloviny hřiště jsme vývoj ztrhli na svou stranu a ani přes závěrečný nápor soupeře jsme si vítězství vzít nenechali. Výhra 2:1 :-)

Radost jsme měli samozřejmě velikou, zatím nás na turnaji nikdo neporazil v U13tkách a jen jedno vítězství nás dělí od postupu ze skupiny.

Navázat na vítěznou euforii chtěli i nejstarší, U15. Do cesty se jim však postavil domácí Falun. Ten jsme zaskočili svou bojovností a důrazem v jejich brankovišti. Některé góly jsme do brány přímo dotlačili, ale ostatní byly i výstavní. To asi nikdo nečekal. Čtyři góly jsme dali a žádný nedostali, i přes několik vyloučení na naší straně (hráli jsme i ve třech). Tímto utkáním dnešní zápasový program pro nejstarší končí.

Teď všichni na oběd, kde nám jídlo připravují hráči místního týmu a švédští reprezentanti, nejlepší florbalisté světa. Neskutečné. Jeden nám přinese rýži a další umývá nádobí.

Odpoledne máme na regeneraci, odpočíváme na ubytování či sledujeme ostatní zápasy.

Poslední zápasy dne čekali na kategorie U11 a U13. Nejmladší se postupně zlepšují, přesto se jim bohužel v utkání nepodařilo dát gól. To naše prostřední kategorie bojovala o možnost přímého postupu do semifinále, bohužel český soupeř z Chodova vstřelil více branek a tak si musíme postup uhrát v dalším utkání. Krásný gól však vstřelila Karolína a rozhodčí jí na památku věnovali míček. Děkujeme.

Večeři v podobě kuřecích prsíček nám připravil nejlepší florbalista světa - Galante Carlström. Neváhali jsme a pořizovali si společně fotky s touto mstní a světovou hvězdou.

Po večeři rychle na ubytování do škole. Promítáme hokej našich s Ruskem. Vítězíme :)

Kromě hokeje se odehraje i další mezistátní utkání. Na plácku u školy vyzýváme Švédy.

Večer si zpříjemňujeme hudebními výkony Matěje Kubíčka. Jdeme spát, zítra nás čekají těžké a důležité zápasy o postup :)

Nejstarší opět vstávají velmi brzo a míří do hlavní arény, kde je čeká pražský Chodov. Naopak nejmladší musejí mířit na opačný konec Falunu, tak hodní tatínkové přináší snídani až na ubytování.

Skvělá zpráva přichází z Lugnetu. Nejstarší porážejí Chodov 7:2 a míří z prvního místa do čtvrtfinále své kategorie.

Skvělý výsledek, kdo by to před turnajem čekal :)

Na své kolegy navazují i ti nejmladší a nová hala jim vyhovuje. Skvělý výkon a krásná standardní situace s gólem Kubíka nám dává sílu na cestu zpět na ubytování.

Po obědě (těstoviny) si dáváme fotbálek na místním atletickém areálu. A poté míříme s nejmladšími na skokanský můstek. Parádní výhled na Falun.

Fandíme prostřední kategorii v důležitém zápase o postup. Dramatický zápas končí 2:2, což znemená, že musíme doufat v zaváhání soupeře, abychom se procpali do 1/4finále. Uvidíme zítra ráno, zda si ještě zahrajeme.

Poslední zápas nás stál mnoho bolístek, tak jdeme zaplnit žaludky večeří. Brambory a masové koule. Opět, nám ale chutná :)

Poslední turnajový den je tu a všechny naše týmy do něj zasáhnou (to jsme tedy ještě ráno nevěděli :)) ). Stalo se již tradicí, že první zápas dne čeká nejstarší kategorii U15. Chlacpi, tak opět vstávali brzo na povel bodíků a vyrazili na snídani a halu. 8:00 začalo čtvrtfinále, na kterém už nechyběl ani zbytek plejerů. Tribuna se otřásala, když se halou neslo: "Kdo neskáče není Čech. Hop. Hop. Hop." a další pokřiky.

Zápas jsme ovládli i díky skvělé půlminutě, ve které jsme nasázeli rychlé 3 góly. Skvělá práce, jsme v semifinále.

Zatímco chlapci U15 měli již čtvrtfinále za sebou. U13tky museli ještě v play-off doufat. Rozhodnout se mělo v zápase našich dřívějších soupeřů, který následoval ihned po skončení zápasu U15tky na stejném hřišti. První poločas skončil 2:1, což naším nadějím nenahrávalo - potřebovali jsme, aby aktuálně vedoucí tým body ztratil. Jelikož se případné čtvrtfinále mělo hrát na jiné hale, na opačné straně Falunu, a s sebou neměli věci na zápas, raději jsem již o přestávce vyrazili na ubytování. Varianty dalšího programu bylo buď balení k odjezdu či další zápas, v který jsme pravda už moc nevěřili. Opak se stal pravdou a Radim Cepek nám po cestě volá, že postupujeme. Rchle na ubytování, sbalit věci a vyrážíme na halu vzdálenou 4 km.

Takže se stalo, že naše výprava se musí rozdělit na 3 různá místa ve Falunu. Nejdříve U15tky nastupují k semifinále, ve kterém těsně podlehnout švýcarskému Thurgau. Poté U13tky podlehnout v semifinále švédským mistrům 7:1 a bezgólově se dařilo i nejmladším U11tkám. Poslední zápasy nevyšly, přesto 3. místo v U15, 5. místo v U13 a medaile pro U11 jsou skvělými úspěchy, které snad nikdo před odjezdem nečekal.

Za příkladné chování, jak na hřišti, tak mimo něj, navíc turnajové vedení uděluje naší výpravě pohár FAIR-PLAY!! S úsměvy na tvářích tak jdeme balit a pořídit si jídlo na cestu či oslavit úspěch do místního fastfoodu MAX.

Kolem třetí vyrážíme na cestu, kterou bohužel na více než hodinu zpomalí nehoda na dálnici, která se stala těsně před námi. Další filmy však krátí náš čas kolem půlnoci opouštíme Švédsko.

Jen těsně nám ujíždí trajekt v Gedseru, na kterém později pokračujeme ve spánku.

Zbytek cesty je již bez problémový a před 12 hodinou přijíždíme do České republiky.

Ve 13 hodin se loučíme s plejery z Prahy a Čech. Ostatní vyráží na D1čničku.

U Jihlavy nás opouští hráči Dačic a příští zastávka je Olomouc. Plejeři využívají ještě poslední společně chvilku k různým hrám. Za chvíli se rozjedeme do svých domovů.

V Olomouci naše úspěšná mise končí. Tak zase za rok nebo na 4PLAYER CAMPu, plejeři. Byli jste skvělí :)))

Rozpis utkání a výsledky našich týmů

4PLAYER TEAM U11 - ROZPIS UTKÁNÍ

Ingarö IF Svart - 4player Team (CZ) - 1 vstřelený gól

4player Team (CZ) - Strömsbro IF Blå - 2 vstřelené góly

Strömsbro IF Orange - 4player Team (CZ) - bez vstřeleného gólu

4player Team (CZ) - Ingarö IF Gul - 1 vstřelený gól

Black Angels (CZ) - 4player team (CZ) - bez vstřeleného gólu

4PLAYER TEAM U13 - ROZPIS UTKÁNÍ

4player Team (CZ) - Abrahamnsbergs IBF Or 2:1

Stäkets IF - 4player Team (CZ) 1:2

4player Team (CZ) - Floorball Chodov CZ 3:5

Grimsta AIK Röd - 4player Team (CZ) 2:2

1/4FINÁLE: Nykvarns IF - 4player Team (CZ) 7:1

4PLAYER TEAM U15 - ROZPIS UTKÁNÍ

4player Team (CZ) - Djurö Vindö IF 4:4

Töjnan IBK - 4player Team (CZ) 0:2

IBF Falun U - 4player Team (CZ) 0:4

4player Team (CZ) - Floorball Chodov CZ 7:2

1/4FINÁLE: 4player Team (CZ) - SCH-C2 5:3

1/2FINÁLE: 4player Team (CZ) - Team Thurgau SCH 2:3

Nejčerstvější informace vždy na sociálních sítích

FACEBOOK
INSTAGRAM
FLICKR

AXA Floorball Cup

Falun - Švédsko

9. - 14. května 2018

Falun

Švédský Falun je domovem nejen tamního bývalého superligového mistra, ale také velkého turnaje AXA Floorball Cup.

Sledujte nás na sociálních sítích:

   

Kontakt

Pro více informací o výjezdu nás kontaktujte:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.